Maxsport upravil své RAW tyčinky. Nově obsahují éčka!

Společnost Maxsport začala před necelým měsícem používat odlišný obal pro své „raw paleo“ tyčinky. Bohužel nejde o jedinou změnu. Tyčinky totiž nově obsahují i éčko, které nejen raw a paleo stravování zakazuje. Jak se složení změnilo?

Občas si při čekání na vlak skáknu do obchodu řetězce Relay. Už nějaký ten pátek tam totiž prodávají sladké „raw paleo“ tyčinky od firmy Maxsport. Ty donedávna dokonce patřily k mým oblíbeným. To se ale teď změnilo.

Slovenska firma Maxsport totiž změnila obal a především složení těchto tyčinek. Nyní jejich obsah není v souladu se samotným RAW nebo Paleo stravování (o dalších stravování jako GAPS nemluvě). Na svých stránkách přitom společnost prezentuje nový obal tyčinek, avšak se starým složení. O žádných éčkách se tam tedy nedočtete.

Přitom když jsem se podíval na složení nových tyčinek, byl jsem překvapen. Výrobce lehce upravil poměr některých surovin, ale především nahradil karotku za E307 – Alfa-tokoferol (Alfa-tokoferol). I když jde podle serveru Ferpotravina.cz o neškodlivý antioxidant, jmenované způsoby stravování RAW a Paleo žádné éčka nepovolují, nehledě na jejich „škodlivost“.

Na stránkách Maxsportu se o éčku nic nedočtete.

Jak se změnilo složení tyčinek?

Tyčinka s kokosem a kešu oříšky

  • Složení před: sušeně datle, kokos strouhaný 13 %, kešu oříšky 7%, kakaové máslo karotka
  • Složení nynísušené datle, kokos strouhaný 12,4 %, kešu oříšky 7,4 %, kakaové máslo antioxidant: alfa-tokoferol (extrakt ze slunečnicového oleje)

Tyčinka s lískovými ořechy a kakaem

  • Složení před: sušené datle, lískové ořechy 9 %, kakao 6 %, kakaové máslo, karotka
  • Složení nyní: sušené datle, lískové ořechy 10,3 %, kakao 6,2 %, kakaové máslo, antioxidant:alfa-tokoferol (extrakt ze slunečnicového oleje)

Éčkové „modernizace“ se pravděpodobně dočkala i tyčinka s jablkem a skořicí. Na stránkách Maxsportu má totiž také nový obal. Nicméně na její novou verzi jsem dosud v žádném obchodě nenarazil. Její složení tedy nemohu 100% potvrdit.

A proč firma zničehonic otočila a protiřečí si samotným názvem svých tyčinek? To vám neřeknu. Ale určitě jim můžete napsat například na facebook. Věřím, že když se jím ozve větší počet lidí, tak složení třeba vrátí.

Share

Podobné příspěvky...

1 odpověď

  1. Super článek! Pravděpodobně se výrobci rozhodli udělat nejen ošklivější obal, ale i složení:D

Napsat komentář